תרגום

שונות

המלצות קישורים

רישום לניוזלטר

הרשמה

חיפוש בבלוג

מדוע חשוב לנו לחסוך כסף?

מאי 14th, 2009 by admin

בואו נראה את הסיבות שבגללם כדאי לנו לחסוך כסף וכיצד לעשות זאת.

כולנו מודעים לכך שיש עליות ומורדות בכלכלה של מדינה כמו גם במצבינו הפיננסי הפרטי. אנחנו רוצים לחשוב חיובי ושאצלנו המגמה תהיה תמיד למעלה ולעולם לא נדע מחסור, עם זאת ישנם כל מיני אירועים במשפחה כגון מעבר לדירה חדשה, ילדים שצריכים ללמוד השכלה גבוהה. טיולים לחו"ל שדורשים כמות נכבדה של כסף. רוב האנשים מבינים שצריך בקביעות לשים קצת כסף בצד ל חיסכון. האלטרנטיבה לחיסכון זה לקחת הלוואות או להיכנס למצב של חריגה מהתקציב שלנו בתקופות של הוצאות גדולות. אפשרות כזאת לוקחת אותנו לאחור מבחינה כלכלית. עלויות הריבית שהבנקים גובים יוצרת מצב שכמות הכסף שעומדת בפועל לרשותינו קטנה בהרבה למשל במקום שנוכל להקצות 10000 שקל למטרה אם הכסף ברשותינו בפועל נשארים לנו ביד רק 9000 ש"ח כי 1000 ש"ח לקח הבנק.

ניתן להסתמך על סיוע מחברות כרטיסי אשראי למקרי חירום וכן למימון רכישות יוקרה זמניות. עם זאת, רק בתנאי שאנחנו רואים את התקציב מאוזן רחוק קדימה. יותר ויותר אנשים מבינים שזה חשוב לחסוך כסף. מדוע? בוא תסתכל על חלק מהמצבים שעלולים להתעורר בכל עת וכיצד ניערך להם. צריך לבדוק שהתקציב השוטף שלנו מנוהל נכון ולא מבוסס על משאלות לב או אשראי יקר. דבר ראשון, זה כבר לא חכם לסמוך על כרטיס האשראי שלך. אמנם לא מרגישים את הכאב שבהוצאה אבל הוצאה כספית זה הוצאה ובסוף החודש או בחודש הבא נראה אותה בחשבון. אני לא מדבר על מצב שבו ההכנסה שלכם צונחת בחדות, במקרים של אבטלה. כמובן, תמיד אנחנו רוצים לשמור על רמת חיים סבירה. גם אם זה בדיוק הזמן להחליף את הצמיגים ברכב. או שצריך מצבר או מצמד או רפידות בלמים. אז מה נעשה לא נחליף? אם יש לנו בצד איזה שהוא חיסכון של כמה משכורות אז מקזזים ממנו כאשר יש איזה שהיא תקופה עם ריבוי הוצאות.

ואם את או אתה עדיין לא מבינים למה זה חשוב לחסוך כסף, חשוב על התרחיש: אין לך ביטוח שיניים ואתה מרגיש כאב שיניים נורא. אלה הן רק כמה מן הסיבות למה כל כך חשוב לחסוך כסף.

איך אתה מתחיל לחסוך כסף בשביל יום גשום או מצב סגרירי? לא משנה עד כמה קטן הסכום שאתה יכול להרשות לעצמך להקצות לחיסכון, עכשיו אתה יודע שזה אכן חשוב לחסוך כסף, אתה רוצה להתחיל.

מהי הדרך הטובה ביותר כדי לחסוך כסף? התשובה, במילה אחת, הוא עיקביות ושליטה עצמית. רוב האנשים יכולים להרשות לעצמם להקציב 400 ש"ח לחודש לחיסכון. גם אם אתה עובד על שכר פחות מהממוצע במשק, בשנה זה מצטבר לסכומים משמעותיים. לא רע. אין ספק שאם יש קרן השתלמות זה ממש טוב. שהמעסיק שלך מקצה גם הוא לטובת החיסכון. בתוך כמה שנים אפשר אפילו לקנות אוטו חדש כמעט בלי אשראי.

כמובן שצריך להתגבר על כל מיני פיתויים בדרך. צריך להתגבר על דחף של רכישות כאלו. לאחר מחויבות שבועית או חודשית של סכום החיסכון, כדאי לתקוע אותו! עכשיו אתה מבין למה זה חשוב כדי לחסוך כסף, להפוך את החיסכון מטרה ריאלית ולהתחיל לשמור. תאמין לי, אתם תהיו שמחים שעשיתם זאת.
אני מקווה שתתעשתו ותצליחו לשלוט בעצמכם ובתקציב – בטוח תרגישו טוב יותר כשתדעו שענייני הכספים שלכם נמצאים בשליטה ואתם ערוכים ומוכנים גם לתקופות של גידול בהוצאות או ירידה בהכנסות, ויכולים להיות רגועים ולישון טוב מבלי לדאוג.

רוצים לשלוט בהוצאות?
רוצים לחיות נכון – חינם עכשיו
תוכנה לניהול פיננסי – חינם
חובה בכל בית.

אלון שירותי מיחשוב הוא מפתח באקסס של מערכות בתחומים שונים  מציע באתר זה מידע וטיפים בנושאים הקשורים לכסף וחיסכון.

Posted in חיסכון וצמצום הוצאות | No Comments »

רשום תגובה לכתבה

הערה: מערכת השהיית תגובות מופעלת ועלולה לעכב את התגובה. אין צורך להגיש מחדש את התגובה.